XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021 r.

1. Dziękuje za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Pieńków Słubickich – i za ofiarę na kościół i śmieci cmentarne 140 zł. Msza św. w intencji mieszkańców z Pieńków Słubickich będzie dnia 10.09.2021 r. o godz. 18.00. Na następną niedzielę zapraszam do sprzątania mieszkańców Bieniewca – sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.
  2. Na bocznych ołtarzach są wystawione puszki i tam można złożyć swoją ofiarę na śmieci cmentarne.
  3. Dzieci wróciły do szkoły, ale większość rozpoczęła go bez Pana Boga, bez spowiedzi. Zaledwie 5 dzieciaków było u spowiedzi w I piątek miesiąca. Co z obietnicą rodziców przed komunią, że będą troszczyć się o katolickie wychowanie swoich dzieci? Tę przysięgę składali Panu Bogu tu w świątyni. Byście kiedyś nie płakali na swój los drodzy rodzice, a może już tego doświadczacie.
  4. W tym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe przy naszym kościele, ufam, że pogoda pozwoli nam sprawnie wykonać zadanie na ten rok, firma stara się jak może. Widzimy już w większości zdjęty szalunek elewacji kościoła. Widać, w jakim stanie są główne beli. W dniu jutrzejszym ma przybyć komisja konserwatorska w celu oceny stanu obiektu i ustalenia co wymaga wymiany, a co ma zostać zachowane i zakonserwowane na dalsze lata. I chyba niebawem rozpocznie się wymiana blachy na dachu. Niestety konserwator nie pozwolił nam na blachę miedzianą, ma być tytan-cynk, nie otrzymałem logicznego wytłumaczenia.
  5. Drodzy nie czytam Facebooka, bo go nie mam i mieć nie będę czegoś, co jest wymysłem szatańskim, a tego mi nikt nie wmówi, że tak nie jest. Tam jest mało dobra, a dużo plugastwa chamstwa i głupoty. Nie wzrusza mnie to, co tam piszą kiepsko zorientowane żyjące w dzisiejszej rzeczywistości młode umysły, często zagubione i poranione przez dzisiejszy świat medialny. Deklaracja, jaką mamy w naszej parafii dotyczy nas i tylko nas, zamiast zeszytu jaki nieraz bywa zakładany w parafiach gdzie co miesiąc ktoś chodzi i zbiera datki na kościół. Deklaracja to także twoje świadectwo czy jesteś w parafii czynnym katolikiem i czy obchodzi cię co się dzieje z twoją świątynią, bo kiedyś cię do tej świątyni przyniosą, chyba że sanepid zezwoli chować w ogródkach. Deklaracja jest dla mnie jako proboszcza bym wiedział na kogo tak naprawdę mogę liczyć jako na osobę ludzką, a także deklarującą swoje świadectwo wynikające z wiary, a nie opowiadającą brednie za plecami na temat kościoła czy księdza. Deklaracja to również informacja jaką ofiarę co miesiąc jesteś w stanie złożyć na remont kościoła, ale możesz zrobić jednorazową wpłatę - jakąś sumę - na konto parafii. Wracamy również do sytuacji, że taca z ostatniej niedzieli będzie tacą inwestycyjną. I tak pierwsza taca inwestycyjna z miesiąca sierpnia wynosiła – 1543 zł.
  6. Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu:
  • w poniedziałek od 9.00 do 10.00
  • w środę od 9.00 do 10.00
  • w sobotę od 17.00 do 18.00
  1. Intencje mszalne w tym tygodniu:
  • 06.08.2021 r. o godz. 18.00 Poniedziałek – za śp. Zbigniewa Bogdanowicza w pierwszy miesiąc od śmierci
  • 07.08.2021 r. o godz. 18.00 Wtorek – nie ma intencji
  • 08.08.2021 r. o godz. 18.00 Środa - w intencji mieszkańców Grzymka
  • 09.08.2021 r. o godz. 18.00 Czwartek – O Boże błogosławieństwo i Opiekę Matki Bożej dla Mirosława Badowskiego w 65 rocznicę chrztu świętego
  • 10.08.2021 r. o godz. 18.00 Piątek – w intencji mieszkańców Pieńków Słubickich
  • 11.08.2021 r. o godz. 18.00 Sobota - za śp. Stefanię i Wacława Pawlaków i zm. z rodziny Pawlaków
  • 12.08.2021 r. o godz. 9.00 Niedziela - za śp Helenę i Zdzisława Tondera
  • 12.08.2021 r. o godz. 12.00 Niedziela - za śp Krzysztofa Banasiaka w 8 rocznicę śmierci
  1. Msza św. w intencji wszystkich Ofiarodawców w tym miesiącu będzie dnia 30.09.2021 r. godz. 18.00 w liturgiczne wspomnienie św. Hieronima, który powiedział: „że nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Boga”.
  2. Wszystkim życzę spokojnej niedzieli.