II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023 r.

1. Dziękuje za przygotowanie kościoła na dzisiejszą i niedzielę rodzicom dzieci komunijnych państwu Cisłowskim i Siekierskim. Na następną niedzielę zapraszam do sprzątania rodziców dzieci Marii Kukawskiej i Klaudii Taras. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.
  2. W Wielkim Poście – przeżywamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i zaraz później Msza św. W niedzielę przez czas Wielkiego Postu po mszach św. raz po 9.00 raz po 12.00 na przemiennie nabożeństwo Gorzkich żali.
  3. Dziś po tej mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 bardzo proszę, aby na chwilę pozostali w kościele rodzice dzieci komunijnych ze szkoły podstawowej w Józefinie.
  5. Na obecną chwilę po środowym spotkaniu sprawdzającym wszelkie formalności związane z pracami, a także z rozliczeniem finansowym I etapu remontu kościoła. Sprawa wygląda tak: Niestety Roboty Dodatkowe wyniosły nas 522.000 zł i to wyszło w trakcie prac i to musiał zatwierdzić swoją decyzją konserwator i tak zrobił, a na dodatek wcześniejsze szkody jakie zostały po poprzedniej firmie Revita. Jest to duży kłopot dla nas, bo na taką sumę nie byliśmy przygotowani, ale te prace trzeba było zrobić, bo stan kościoła tego wymagał. Także tego nie uwzględnili w projekcie, jaki był zrobiony, i co gorsze zatwierdzony przez wszystkie instytucje do tego wyznaczone. Co do rozliczenia teraz tego kościoła potrzebujemy 210.000 zł jako wkład własny i podatek VAT - razem. Były te pieniądze zarezerwowane, ale niestety weszły w roboty dodatkowe. Część z tych kosztów odzyskamy w ramach refundacji składnych do konserwatora po złożeniu wniosku do czerwca tego roku i po rozpatrzeniu wypłata może być do końca roku. /informuję że nam są teraz potrzebne, bo trzeba się rozliczyć z firmą/. W tym tygodniu będę rozmawiał z ks. Biskupem w kurii o pomoc finansową drugi raz, bo już mamy 1 pomoc na sumę 230.000 zł do tej inwestycji. Byłem też i na posiedzeniu komisji w Gminie w Żabiej Woli i też poprosiłem o wsparcie finansowe. Został złożony wniosek, ale kiedy i jak zostanie rozpatrzony trudno powiedzieć. Wszystko w rękach Radnych i Pana Wójta. Nie ukrywam, że sytuacja jest trudna, jeszcze w dzisiejszej rzeczywistości robić remonty. Ufam, że dokończymy to dzieło.
  6. Potrzebne są pieniądze na wkład własny i podatek VAT, w sumie 210.000 zł.
    • Dlatego proszę w miarę swoich możliwości o pomoc. Zwracam się do tych rodzin, które wcale nie dały na remont.
    • A zatem Ofiary na remont kościoła można wpłacać bezpośrednio na konto parafialne w Banku Spółdzielczym w Białej Rawskiej: 97 9291 0001 0210 5329 2000 0010 /lub po mszach św. w kościele dobrowolnie/.
    • Taca inwestycyjna z 26.02.2023r wyniosła 2050 zł.
    • Ofiary do puszek dziś na misje i misjonarzy.