III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023 r.

1. Dziękuje za przygotowanie kościoła na dzisiejszą i niedzielę rodzicom dzieci komunijnych państwu Kukawskim i Taras. Na następną niedzielę zapraszam do sprzątania rodziców dzieci Leny Adamczyk i Zofii Nowosielskiej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00.
  2. W Wielkim Poście – przeżywamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i zaraz później Msza św. W niedzielę przez czas Wielkiego Postu po mszach św. raz po 9.00 raz po 12.00 na przemiennie nabożeństwo Gorzkich żali.
  3. Dziś po tej mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi idącymi w tym roku do I komunii św. Ale to spotkanie dotyczy uczniów ze szkoły podstawowej w Józefinie.
  4. Rekolekcje parafialne będą w dniach 24-26 marca 2023 r. tj. piątek, sobota, niedziela – msze św. w te dni o 9.00 12.00 i 18.00. W piątek o 17.00 Droga krzyżowa i zaraz po msza św.
  5. Sakrament bierzmowania w tym roku będzie 7.06.2023 r. o godz. 17.00. Udzieli go ks. Biskup ordynariusz.
  6. Na obecna chwilę jestem po spotkaniu z księdzem Biskupem co do remontu kościoła. Przedstawiłem jak wygląda cała sytuacja w tej sprawie. Ks. Biskup z zainteresowaniem i z życzliwością przyjął wszelkie informacje. Podziękował za to zainteresowanie się kościołem i prosił żeby podziękować wszystkim. Ks. Biskup osobiście będzie też miał okazje ku temu 7.06.2023 r., jak będzie u nas gościł udzielając sakramentu bierzmowania. Ks. Biskup zadziwił się co do I firmy Revita, która tak nie odpowiedzialnie podjęła się tego remontu. Padło też pytanie od ks. Biskupa - gdzie były nadzory. No niestety trzeba było powiedzieć prawdę - zawaliły swoje obowiązki /sprawa w toku/. No niestety, żeby nie moje czepianie się, może już by było po remoncie i nie mielibyśmy dobrze wyremontowanego kościoła, tylko kicz i do tego stracone pieniądze. Ks. Biskup wie, że wynikły roboty dodatkowe, których żeśmy się nie spodziewali, a które trzeba było zrobić i dlatego po opinii mecenasa kurii, który też uczestniczył na spotkaniu na plebanii i w Kurii ks. Biskup i Ekonom wyrazili zgodę na udzielenie nam 2 wsparcia finansowego zwrotnego dla parafii naszej, aby móc zakończyć ten remont. Jest to suma 205.000 zł.
  7. Potrzebne są pieniądze na wkład własny i podatek VAT, w sumie 205.000 zł.
    • Dlatego proszę w miarę swoich możliwości o pomoc. Zwracam się do tych rodzin, które wcale nie dały na remont.
    • A zatem Ofiary na remont kościoła można wpłacać bezpośrednio na konto parafialne w Banku Spółdzielczym w Białej Rawskiej: 97 9291 0001 0210 5329 2000 0010 /lub po mszach św. w kościele dobrowolnie/.