IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

1. Dziękuje za przygotowanie kościoła na dzisiejszą i niedzielę rodzicom dzieci komunijnych państwu Adamczyk i Nowosielskim. Na następną niedzielę zapraszam do sprzątania rodziców dzieci Oliwii Wildangier i Kacpra Siemiątkowskiego. Sprzątanie w sobotę, ale po ostatniej Mszy św. z racji rekolekcji w naszej parafii.
  2. W Wielkim Poście – przeżywamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00 i zaraz później Msza św. W niedzielę przez czas Wielkiego Postu po mszach św. raz po 9.00 raz po 12.00 na przemiennie nabożeństwo Gorzkich żali.
  3. Rekolekcje parafialne będą w dniach 24-26 marca 2023 r. tj. piątek, sobota, niedziela – msze św. w te dni o 9.00 12.00 i 18.00. W piątek o 17.00 Droga krzyżowa i zaraz po msza św. Są w piątek na pierwszy dzień rekolekcji dwie wolne intencje mszalne. Dla wiadomości w ogóle jest dużo wolnych intencji w dni powszednie.
  4. Sakrament bierzmowania w tym roku będzie 7.06.2023 r. o godz. 17.00. Udzieli go ks. Biskup ordynariusz.
  5. Remont trwa, jak trwa — sami wyciągnijcie sobie wnioski. Już wystarczająco wcześniej wyjaśniałem. Więcej na razie nic nie powiem, bo jest za dużo niejasności i pieniactwa, przekłamań i szukania sensacji. Nie mam ochoty się tym zajmować i tracić czas na głupoty. Mamy czas wielkiego postu — zajmijmy się przygotowaniem duchowych do świąt Zmartwychwstania. Lepiej to będzie dla nas i dla naszego zdrowia duchowego i psychicznego, a sprawy ziemskie zostawmy ludziom żyjącym tylko doczesnością.
  6. Taca inwestycyjna z racji rekolekcji będzie w tym miesiącu przełożona na I niedzielę kwietnia tj. na 2.04.2023 r. bo ofiary z niedzieli będą dla ks. rekolekcjonisty z ostatniego dnia rekolekcji tak jak jest w zwyczaju.
  7. Potrzebne są pieniądze na wkład własny i podatek VAT, w sumie 205.000 zł.
    • Proszę w miarę swoich możliwości o pomoc i wsparcie finansowe remontu wpłacając bezpośrednio na konto parafialne lub gotówką po mszach świętych w zakrystii.
    • Z racji, że nie ma możliwości dojścia do tablicy ogłoszeń — ogłoszenia są przyczepione na froncie kościoła i tam jest też podane konto parafii — można sobie zapisać.
    • Konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej nr 97 9291 0001 0210 5329 2000 0010.