VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Palmowa 02.04.2023 r.

1. Dziękuje za przygotowanie kościoła na dzisiejszą i niedzielę rodzicom dzieci komunijnych państwu Wildangier i Siemiątkowskim.
  2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy — Wielki Tydzień tuż przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Nabożeństwa wielkiego tygodnia będą sprawowane o godz.18.00.
    • Wielki Czwartek — dzień ustanowienia przez Pana Jezusa — sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu dziękujemy za dwa ważne sakramenty w naszym życiu.
    • Wielki Piątek — w tym dniu nie sprawuje się sakramentu Eucharystii, jest to dzień śmierci Naszego Zbawiciela — sprawowana jest liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu oddajemy cześć Krzyżowi, na którym zawisło ciało Zbawiciela, jako ofiara za grzechy świata-ludzkości.
    • Wielka Sobota — w tym dniu sprawowana jest liturgia Wigilii Paschalnej, zapowiadającej zwycięstwo życia nad śmiercią, zwycięstwo Chrystusa nad grzechem, śmiercią i szatanem. Liturgia Paschalna:
      1. Poświęcenie ognia.
      2. W tym dniu poświecenie wody.
      3. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny
        • w Kościele od godz. 9.00 do 10.00,
        • od godz. 10.30 na wioskach — proszę o pojazd na daną wioskę — wzorem lat ubiegłych.
    • I dzień świąt — Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego — Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 - niestety bez procesji — wieka szkoda. Następne Msze święte o godz. 9.00 i o godz. 12.00.
    • II dzień świąt — Poniedziałek Wielkanocny — Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i o godz. 12.00.
  4. Sakrament bierzmowania w tym roku będzie 7.06.2023 r. o godz. 17.00. Udzieli go ks. Biskup ordynariusz.
  5. Jak ogłaszałem taca z dzisiejszej niedzieli inwestycyjna na remont.
  6. tym tygodniu w piątek, udam się do chorych do domu rano od 9.00 z komunią świętą.
  7. W piątek 31.03.2023 r. — rozliczyliśmy się z wykonawcą — I etapu związanego z remontem kościoła.
    • Proszę w miarę swoich możliwości o pomoc i wsparcie finansowe remontu wpłacając bezpośrednio na konto parafialne lub gotówką po mszach świętych w zakrystii.
    • Konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej nr 97 9291 0001 0210 5329 2000 0010.