XII Niedziela Zwykła — 25.06.2023 r.

1. Dziękuje za przygotowanie kościoła na dzisiejszą i niedzielę Mieszkańcom Bartoszówki ul. Pałacowa i przyległe do niej. Na następną niedzielę zapraszam do sprzątania mieszkańców Bartoszówki ul. Mszczonowska i przyległe do niej - sprzątanie w sobotę od godziny 9.00

2. Dzieci i młodzież rozpoczęli czas wakacji. Ten czas należy przeżyć w przyjaźni z Bogiem przez uczestnictwo we Mszy św. w każdą niedziele, jest to obowiązek wynikający z 3 przykazania dekalogu.

3. Mamy miesiąc czerwiec w którym modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o **godzinie 18.00 - zapraszam do wspólnej modlitwy.

4. W dniu **29.06.2023r w Liturgiczne wspomnienie Piotra i Pawła gościć będziemy w godzinach południowych w naszej Parafii pielgrzymów z Radomia do Niepokalanowa. Zatrzymają się jak w latach wcześniejszych na terenie straży, a następnie na chwilę modlitwy w Kościele. O zorganizowanie tego posiłku proszę mieszkańców Bukówki i Rumianki.-Dziękuje-

-**Odpust ku czci św. Ap. Piotra i Pawła przezywamy dziś oddajemy cześć naszym Patronom i prosimy ich o orędownictwo za nami przed Bogiem we wspólnej modlitwie. Także dziś nasze panie z nowego koła gospodyń, chcą na początek sprzedać trochę własnych domowych wypieków na terenie przy kościele. Panie zapraszają i liczą na wsparcie i za każde okazane serce dziękują.
5. We czwartek panie od konserwatora były odebrać prace przy kościele, został sporządzony protokół z uwagami i wątpliwościami będą powtórnie we wtorek w tym tygodniu na dalszy odbiór. Niestety musze także nadmienić że w czasie tego odbioru tj. 22.06.2023r zostałem na plebani w obecności innych osób z parafii i gminy zostałem przez właścicielkę firmy oskarżony że jestem złodziejem i oszustem, za co też nie mogę tego zostawić aby ktoś mnie ciągle opluwał i stawiał w takim świetle jak już miało miejsce i wcześniej, dlatego od tego dnia sprawa została przekazana na drogę prawną do mecenasa w kurii. Przykre ale prawdziwe takie mamy zachowanie dziś ludzi.

• Dziękuję za wszelką pomoc finansową do tej pory. Proszę o dalsze wsparcie, byśmy mogli rozliczyć tę inwestycję.
  • Konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej

nr 97 9291 0001 0210 5329 2000 0010.

1. Od jutra tj 26.06.2023r do 11.07.2023r będzie trwała akcja zbierania elektro- śmieci, jeżeli macie w domach popsuty sprzęt AGD i RTV będzie można go przywieść i złożyć na terenie organistówki- jak co roku- organizatorzy akcji dziękują za to, wszystkim.