XV Niedziela Zwykła — 16.07.2023 r.

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Bieniewca i za ofiar na kościół 800zł. Na następną niedzielę zapraszam do sprzątania mieszkańców Bolesławka sprzątanie w sobotę od godziny 9.00 Mam prośbę aby przy okazji sprzątania kościoła, także z grubsza zamieść i kostkę wokół bo zaraz zarośnie brudem i mchem i będzie to źle wyglądać. Wiem że doszedł nam jeden obowiązek więcej ale mają traki obiekt jesteśmy zmuszeni o niego dbać.

2. Czas wakacji jaki mają dzieci i młodzież nie jest zwolnieniem się z pełnego uczestnictwa we Mszy św. w każdą niedziele, jest to obowiązek wynikający z 3 przykazania dekalogu, i o tym powinni przypominać rodzice swoim dzieciom..

3. Za tydzień 23 lipca rozpoczyna się ogólnopolski tydzień św. Krzysztofa – będziemy modlić się za kierowców, aby św. Krzysztof miał nas w opiece- w tym to tez dniu tradycyjnie do lat wcześniejszych tj niedziela poświęcimy pojazdy po Mszy św. o godz. 9.00 i o godzinie 12.00

4. Dziś panie z kola gospodyń wiejskich ze skuł , maja również swoje ciasta, do zaoferowania by można nabyć i spróbować czynimy domowych wypieków.

5. Prace i remont , został zakończony jest czas na sprawdzenie całej inwestycji pod kontem finansowym i to. Mamy czas do końca lipca aby ostatecznie zakończyć rozliczenie co czynimy i na tym etapie

• Dziękuję za wszelką pomoc finansową. Proszę o dalsze wsparcie, na ten cel bowiem mamy jeszcze jako parafia swoje zobowiązanie wobec kurii która udzieliła nam wsparcia dla parafii na wkład własny który nam był potrzebny a musimy je zwrócić przez czas rozłożony nam w ratach. Dlatego będziemy zbierać przy kościele ile zbierzemy tyle oddamy jak również można wpłacać jak do tej pory na - Konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej nr 97 9291 0001 0210 5329 2000 0010.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

• Damian Banasiewicz — kawaler z parafii w Lutkówce i Natalia Szymańska — panna z parafii tutejszej — zapowiedź 1.

Ktokolwiek by wiedział o ewentualnych przeszkodach między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.