XXVI Niedziela Zwykła — 01.10.2023 r.

1. Dziękuje za przygotowanie kościoła na dzisiejszą parze małżeńskiej dnia wczorajszego.

Na następny tydzień zapraszam do sprzątania mieszkańców Grzmiącej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.00 2. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca , odwiedziny chorych w domu od 9.00 spowiedź w kościele od godz. 16.00 Ofiary można również wpłacać na konto parafii – podane niżej. nr konta 97 9291 0001 0210 5329 2000 0010 Dziękuję za każdą ofiarę. 3. Rozpoczął się miesiąc Październik- a wraz z nim codziennie - nabożeństwa różańcowe po Mszy św. 17.00 Zmienia się godzina Mszy św. o godzinę wcześniej z 18.00 na godz. 17.00 i tak już będzie do wiosny.
4. Po rozmowie z mecenasem w kurii firma, która zobowiązała się dostarczyć kosztorysy na roboty dodatkowe nam i Mecenasowi nie odbiera telefonów – brak kontaktu z nimi. Poinformowałem także ks. Biskupa o tej sytuacji i pan mecenas ma się wybrać do firmy i do inspektora osobiście bo i sam został przez nich oszukany. Sprawa jest w toku, a niebawem zwracam do Konserwatora z aby przyjechali i sami ocenili robotę która już wychodzi –reklamacja- szczeliny na deskach szalunkowych, niech więc teraz konserwator myśli co ma zrobić, skoro mokre deski odebrał, a miały być wysuszone.
5. Dziś 1.10.2023r po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi idącymi w tym roku szkolnym do I komunii św. 6. Od dziś przyjmujemy na wypominki za zmarłych na następny rok i na Msze św. 1 -Piątkową .
7. Taca z niedzieli- inwestycyjnej wyniosła 2720 zł związana na zwrot wsparcia finansowego na remontem kościoła. Można składać ofiary po Mszach świętych w zakrystii które przeznaczone są na spłatę wsparcia finansowego jakiego udzieliła nam kuria na podatek wat i wkład własny przy remoncie. Udzielone wsparcie finansowe było wysokości 230tysł na I etap kościoła i to już spłacamy jako parafia. Natomiast z drugiego etapu 205 tys ma oddać konserwator w ramach refundancji, ale brak kosztorysów spowodował że odrzucili nam wniosek, i musimy zrobić kosztorysy i ponownie składać wniosek do konserwatora na zwrot pieniędzy poniesionych z racji robót dodatkowych. Więc to jeszcze będzie się ciągło.

Wszystkim Życzę spokojnej niedzieli . ks. Proboszcz .